-Nederlands
De auteursrechten van teksten (exclusief door bezoekers geposte teksten op het forum) en beeld- en/of filmmateriaal (exclusief door derden ingezonden beeld- en/of filmmateriaal) op deze website liggen bij Freakpyromaniacs. Niets uit deze website mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt via internet, fotokopie of op welke andere wijze dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Freakpyromaniacs.
-English
The copyright of all texts (excluding texts from visitors on the forums) and (motion) pictures (excluding those provided to Freakpyromaniacs by third parties) lies with Freakpyromaniacs. No part of this website may be reproduced transmitted or utilized in any form or by any means, internet, photocopying or otherwise without written permission of Freakpyromaniacs.
Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Hierbij een (korte) reportage/documentaire over Feistel Feuerwerk, van begin jaren 80.
Voorafgaand nog een extra stukje informatie/geschiedenis, met relevantie tot de betreffende video:
Feistel Feuerwerk was een fabrikant (en importeur) van vuurwerk, welke in 1981 overgenomen werd door Piepenbrock Service (Later; Piepenbrock Pyrotechnik).
Piepenbrock behield echter wel het merk Feistel Feuerwerk. In 1983 breidde Piepenbrock de fabriek van Feistel verder uit, waardoor het op dat moment één van de modernste vuurwerkfabrieken van Duitsland werd, met in totaal rond de 350 medewerkers. In 1988 nam Piepenbrock ook de fabriek van (Hans) Moog feuerwerk over en in 1989 kwam daar ook nog de vuurwerkfabriek van Hans Hamberger (uit Zwitserland) bij.
In 1999 trok de Piepenbrock Gruppe zich terug uit een gedeelte van de activiteiten, en werd een gedeelte verkocht aan Comet Feuerwerk.
1999 was dan ook het laatste jaar dat het merk Feistel Feuerwerk nog gevoerd werd, waarna het van de markt verdween. Daarmee kwam er een eind aan het merk, wat tientallen jaren Duits consumentenvuurwerk heeft geproduceerd. Op het hoogtepunt kon de fabriek van Feistel Feuerwerk tot wel 12 miljoen vuurpijlen per jaar produceren.
Tot zover het stukje geschiedenis, hieronder volgt dan de korte reportage over de fabriek van Feistel:
Ik heb zelf toevallig een paar oude stukjes Feistel Feuerwerk in bezit, met name fonteintjes. Zal er de komende tijd wel eens een foto van maken en een filmpje bij zoeken en hier plaatsen.
Ik heb zelf toevallig een paar oude stukjes Feistel Feuerwerk in bezit, met name fonteintjes. Zal er de komende tijd wel eens een foto van maken en een filmpje bij zoeken en hier plaatsen.
Als eerste (van 3) de Feistel Formel 1 autotjes die ik in mijn bezit heb. Midden jaren 90 hoogstwaarschijnlijk, maar helaas zonder productie jaartal. Op zich zijn dit soort novelties niet heel zeldzaam, maar dat ze van Feistel af komen, maar het wel weer leuk!
Hierbij wat foto's van het Sternenlichter assortimentje van Feistel Feuerwerk. Wederom ergens jaren 90. Daaronder ook nog wat video's van aardige oosterburen die hun exemplaar op hebben geofferd voor de video. De bovenste van de 2 video's heeft wel een iets andere blister dan die van mij, dus zal het ook een ander (ouder?) productiejaar zijn.
Ik kwam er achter dat ik nog geen foto's heb geüpload van de Gold Rausch fontänen van Feistel Feuerwerk, dus dat bij deze alsnog even gedaan.
Het betreffen een drietal sierlijke goudfonteinen in een doosje. Wat de NEM is durf ik niet te zeggen. Doosjes zijn gemarkeerd met het 'Link Triad Brand' dus uit die fabrieken afkomstig. Er zijn verschillende batches/productieruns geweest, maar naar wat ik heb kunnen achterhalen zijn degene die ik heb uit één van de latere batches, circa 1995 schat ik. (Kan ook 1994 zijn, maar niet geheel zeker daarover.)
Bij deze dan ook nog wat foto's van deze +- 27 jaar oude fonteintjes:
Ik heb er een paar jaar terug 1 of 2 getest, en het viscolontje was een beetje twijfelachtig, maar zodra ze eenmaal branden doen ze het nog gewoon heel goed. Wel kwam er nogal een sterke (enigszins chemische) geur vanaf die nogal nadrukkelijk aanwezig was. Desalniettemin was het wel een mooi en sierlijk goudfonteintje met mooie "gold flimmer"!
Ik kon het niet laten en heb een paar jaar terug toch ook één van de 'bijtjes'/stijgtollen geprobeerd (de "Schmetterling van Link Triad Brand), nadat ik ook een aantal filmpjes had gezien dat deze enorm goed leken te presteren.
Ik kan niet anders zeggen dan dat dit (met afstand) de beste "bijtjes/stijgtollen waren in deze grootte/klasse die ik ooit heb gehad! De "body"/cylinder is niet groter dan een grondbloem, maar in combinatie met de goede vleugels die eraan zitten, gingen deze dingen echt geweldig hoog!
Er zit weliswaar geen eindeffect aan, maar de kracht waarmee ze opstegen en hoe hoog ze kwamen, waren gewoon super. En dat alles in een compacte/kleine stijgtol! (Geeft maar weer eens aan dat als de kwaliteit goed is, je ook uit een relatief klein stukje vuurwerk, grootse prestaties kan krijgen.)