Wist je dat?

Freakpyromaniacs sinds 2006 zijn onze films ook te vinden op You Tube . Zo blijven de films tot in de eeuwigheid beschikbaar en kan iedereen makkelijk en snel een filmpje opzoeken en bekijken!
 
Old 17 juli 2007, 01:30   #1
Tony
Administrator
 
Tony's Avatar
 
Join Date: 27 februari 2004
Location: Rotterdam
Posts: 12.828
Thanks: 3.092
Thanked 13.208 Times in 2.852 Posts
Send a message via MSN to Tony Send a message via Skype™ to Tony
Almussafes 2007 Mascleta

Valencia - Afgelopen weekeinde (13/07/2007 tm 15/07/2007) ben ik met mijn vriendin, broertje en zijn vriendin naar Valencia afgereisd. De trip was niet bedoeld voor vuurwerk want we wilden nu weleens een keer naar het strand en relax een paar restaurantjes kunnen opzoeken zonder dat je onder de voet word gelopen door de tsunami mensen die Valencia veroveren tijdens de Fallas feesten. Zoals gezegd de trip was niet bedoeld voor vuurwerk maar ik kon het niet laten om toch even op zoek te gaan en zoals verwacht is er elke dag wel wat in de stad en om de stad heen vuurwerk te vinden. We hebben 4 heerlijke vuurwerk gezien waaronder 1 nieuw iets wat wij zelf nog nooit live hadden meegemaakt, hier kom ik later in deze serie op terug. Het eerste deel gaat over de mascleta in Almussafes geschoten door Pirotecnia Antonio Caballer op 14/07/2007.

Na lekker een ochtend op het strand te hebben gelegen naast de opbouw van een avondshow zijn we op zoek gegaan naar het dorp Almussafes wat op 20km van Valencia ligt. Uiteraard wilden de vrouwen langer dan goed was op het strand blijven waardoor het weer een klein beetje stressen was voor deze man om op tijd te komen bij de mascleta. Het dorp hadden we zo gevonden en gelukkig was de mascleta direct aan het begin waar we Almussafes binnen reden. Ik weet niet waarom dit vuurwerk geschoten werd maar het is wel een festival want er zijn meerdere mascletas en zelfs nog wat ander vuurwerk.

Net na de eerste salute "Aviso" had ik de camera draaien en werd ons door een bevriende Pirotechnici van Antonio Caballer een plek aangewezen waar we de mascleta mochten filmen. We mochten niet dichterbij van de beveiliging maar ook dit was een mooit plekje met een goed overzicht over de gehele mascleta. Na de 3rde salute begon de mascleta met de "Inicio" waar gebruik werd gemaakt van salutes, candles met fluit, candles met thunders, cakes met gekleurde rook en crackling en de altijd populaire candles met het hummer effect. Dit stukje van de mascleta brande lekker en er zat een heerlijk tempo in die ook in de mascleta zelf terug te vinden was. Na de traca gaan de lijnen mooi branden en word er gebruik gemaakt van weer een ander soort fluit effect die mooi bij de knallen past. Ook zijn een aantal van hun treunos gemaakt met een gekleurde vlam en een fluit effect waarna deze tot ontploffing komt. Deze fluit is live goed te onderscheiden van de candles maar op de band is dit wat moeilijker.

Het eerste gedeelte knalt heerlijk met een mooi ritme zoals het bij een mascleta hoort. Het tweede gedeelte bestaat uit meer Rastre's, meer knallen die goed afgewisseld worden met hard en zacht en wederom een ander soort fluit candles. Het heerlijk is nog steeds dat deze mascleta flink door brand en bij geen enkel stukje twijfelt of hij wel moet door branden. Alles loopt netjes op elkaar over en het laatste gedeelte wordt bijgestaan door een extra set fluit candles die naast ons bij de salutes voor het hek staan opgesteld. Op het moment dat deze candles hun laatste schot omhoog schieten gaat de mascleta over naar zijn finale. Dit is heerlijk getimed want er zit geen moment van stilte of vertraging in. Zoals je op de video kan zien branden de eerste lijnen van links naar rechts en de laatste lijnen branden dan van rechts naar links en ook hier word op het juist moment de "Bombardeo" onstoken. Deze bestaat uit 65mm en 75mm salutes.

Als laatst worden de 150mm mines onstoken met daarna allemaal kleinere kalibers salutes die heel erg snel na elkaar knallen. Dit gaat echter zo snel dat het binnen 2 seconden gedaan is en we wederom een kippevel gevoel krijgen want deze mascleta was behoorlijk goed geschoten en uiteraard is de geur van kruit een medicijn voor ons. Uiteraard hebben we wat fotos gemaakt en een film gemaakt en de fotos zijn te bekijken in ons Almussafes 2007 album.







Almussafes 2007 Mascleta by Pirotecnia Antonio Caballer
File: Wmv
Size: 47Mb
Duration: 4:58
__________________
Meer informatie over adverteren op onze site mail dan naar: Info@Freakpyromaniacs.com
Heb je andere vragen omtrent deze website mail dan met Tony@freakpyromaniacs.com


Tony is online now   Reply With Quote
Old 18 juli 2007, 20:36   #2
mentronics
Registered User
 
mentronics's Avatar
 
Join Date: 23 maart 2004
Location: rotterdam
Posts: 22
Thanks: 1
Thanked 1 Time in 1 Post
Re: Almussafes 2007 Mascleta

finale ole wat gaaf zeg hans
mentronics is offline   Reply With Quote
Old 18 juli 2007, 23:24   #3
Vavoom
Registered User
 
Vavoom's Avatar
 
Join Date: 24 maart 2004
Location: below the rivers
Posts: 1.916
Thanks: 371
Thanked 885 Times in 192 Posts
Re: Almussafes 2007 Mascleta

Mooie kleine MascletÃ*****.

Leuk dat de Terromoto relatief rustig loopt, waardoor je 'm goed kunt volgen.
Mooie Bombardeo Aéreo met groene sterrenmijnen.
__________________
I'm a travelling companion of Mr. Sinasy. You can read all about his history and experiences at www.sinasy.nl. You can be his friend at sinasy.hyves.nl.
Vavoom is offline   Reply With Quote
Old 21 oktober 2007, 11:34   #4
yours
Registered User
 
Join Date: 12 oktober 2007
Location: ???
Posts: 11
Thanks: 1
Thanked 0 Times in 0 Posts
Re: Almussafes 2007 Mascleta

zal vast wel lekker knallen hahaha
yours is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
2007, almussafes, mascleta


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On


All times are GMT +2. The time now is 22:12.


Powered by vBulletin® Version 3.7.1
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.0.0
Integrated by BBpixel Team 2008 :: jvbPlugin R1013.368.2
Advertisement System V2.3 By   Branden
copyright by Freakpyromaniacs©