|
Heukelum 13/07/2007 - Het is vrijdagmiddag ben nog op de zaak omdat we een BBQ hebben paar collega’s zijn zoveel jaar bij de zaak en er gaat er 1 met de vut. Het is gezellig en de zon schijnt nog aardig, eigenlijk te aardig want het is vrij benauwd niet echt weer om te BBQ. Me telefoon gaat, Vincent aan de lijn hij zegt; het je zin om mee te gaan naar Heukelum om te kijken naar een showtje van Anton Evenementen Vuurwerk. Vincent deelde ook nog mee dat we van dit bedrijf nog nooit een show gezien hadden, best wel vreemd voor de grootste vuurwerk website van Nederland.
Rond 21:15 ben ik gaan rijden richting Heukelum, eenmaal aangekomen daar wist ik niet wat ik zag. Het leek wel of we op een middeleeuwse filmset waren aangekomen, er liepen allemaal mensen in middeleeuwse kledendracht. Zo waren er nonnen, broeders, heksen, ridders, jonkvrouwen en nog meer van deze personages uit die tijd te zien, heel gezellig allemaal. Heel het dorp was een feest, straten versierd, huizen verlicht mensen in kledendracht, muziek in de haven één gezellig boel. Nooit geweten dat dit bestond, maar dat krijg je ook als je niet al te vaak de Randstad uit gaat. Eenmaal aangekomen in de haven van Heukelum wat ligt aan de Linge in Gelderland kwam ik Vincent, Poziloc en echtgenote tegen. Ze waren er 15min eerder dan ik maar zijn niet op het opbouw terrein geweest of in de buurt omdat dit aan de andere zijde van de Linge lag. Het was voor ons niet helemaal duidelijk wat er op het afschietveld stond, het was al wat schemerig dus allemaal niet goed meer te zien. 
Het was even over 22:30 de omroeper pakte de microfoon en ging aftellen vanaf 7 (omdat Heukelum 777 jaar bestaat) bij 0 werd het vuurwerk ontstoken. Anton begon met een hele batterij aan fluitblokjes, oorverdovend zoveel waren het. Hierna ging het over in consumentenpotten met en tegelijkertijd een letterbord met daarop “Heukelum 777”. Hierna kwamen potblitz achtige candels met als vervolg weer een stevig aantal consumentenpotten, de lucht had niet de kans om leeg te gaan. Hierna kwamen de professionele candels met tails en fluiters, aan het einde hiervan kwam een batterij met enkele crossettes met crackling, met daar achteraan candels met crackling tails. Het vervolg hiervan was weer een batterij met consumentenpotten met op de achtergrond later weer professionele candels met veel rood en groen wat eindigde met blauw en spinners. Het afwisselen van consumentenpotten, professionele candels en mines/fluiters ging hierna nog even door. Als einde werd de lucht even vol gepompt met fan-shape blokjes, geweldig om dit te zien, helaas zat er een verkeerd blokje tussen (blinker blokje) waardoor de finale toch iets anders verliep dan gehoopt. Moet toegeven dat Anton Evenementen Vuurwerk ons niet heeft teleur gesteld, ik vond het een heel leuk showtje van +- 10 min. Hij heeft duidelijk laten zien dat je met redelijke variaties en een kleiner kaliber vuurwerk een hele leuke show kan neerzetten waar tempo in zit. Ik zal in de toekomst eens vaker gaan kijken wat deze man kan, heb hem pas 1 keer in actie gezien dus kan nog niet zeggen of deze man goed bezig is met zijn vak. Einde vuurwerk, de meeste mensen verlaten de haven en bevinden zich naar de feesttent, waar nog even doorgefeest wordt tot in de late uurtjes. We evalueren nog even de show in de haven en lopen hierna op ons gemak richting de auto. Onderweg in de straatjes zitten de mensen nog gemoedelijk voor hun huisjes een afzakkertje te drinken voordat ze naar bed gaan. We komen nog een bakker tegen die volop brood aan het bakken is (Heukelumse vestingsbrood), het rook heerlijk in ieder geval. Bij de auto aangekomen roken we er nog 1 en nemen we afscheid, voorlopig zie ik de mannen niet meer omdat de vakantieperiode is aangebroken. De vakanties overlappen elkaar dus zal ze een aantal weken niet zien. Bedankt voor het gezelligheid mannen en dame natuurlijk. De film is te downloaden in ons binnenlandse show database. 
|